Quantcast
Channel: Druk 3D Archives - Centrum Druku 3D | usługi druku 3D, drukarki 3D, wiedza i informacja
Viewing all articles
Browse latest Browse all 3179

Nowości w ofercie Ultimakera – nowy filament, osłony na drukarkę 3D, podkładki adhezyjne i głowice

$
0
0

Gdy jesienią zeszłego roku Ultimaker prezentował nową, trzecią generację swoich drukarek 3D, od początku zapowiadał, że nowe maszyny będą sukcesywnie uzupełnianie o kolejne funkcjonalności. Dotyczyło to także linii materiałów, które są kompatybilne z drukarkami 3D i oficjalnie wspierane przez firmę.

Dziś Ultimaker ogłosił włączenie do sprzedaży nowych linii produktowych w postaci specjalistycznego filamentu, dodatkowych modułów drukujących do drukarki 3D Ultimaker 3 oraz szeregu innych dodatków i akcesoriów dedykowanych swoim urządzeniom.

Ultimaker PP

Polipropylen (PP) ze względu na swoje właściwości wytrzymałościowe połączone z odpornością zmęczeniową znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle tworzyw inżynieryjnych – zarówno w charakterze komponentów elektronicznych czy elementów działających pod stałym obciążeniem. Jego właściwości z powodzeniem pozwalają na wykorzystanie go w charakterze funkcjonalnych prototypów czy trwałych elementów użytkowych.

Materiał Ultimaker PP, dostępny na szpulach z chipem NFC, jest w pełni zoptymalizowany do użycia z urządzeniami  z serii Ultimaker 2+ i Ultimaker 3.

Moduły drukujące 0.8 mm

Z myślą o szybkim tworzeniu prostych modeli prototypowych o wymaganym niskim stopniu precyzji Ultimaker wprowadza moduły drukujące o średnicy 0,8 mm. Moduły są dostępne w dwóch wariantach – do wytłaczania materiału właściwego (AA) oraz podporowego (BB).

Zestaw dedykowany Ultimaker 3 (wersja zaawansowana)

Dla ułatwienia pracy oraz zapewnienia najwyższej jakości wykonywanych wydruków z wymagających materiałów tj.  ABS, PP, CPE+ czy PC, Ultimaker proponuje zestaw dodatków i akcesoriów przeznaczonych do drukarek Ultimaker 3. W skład pakietu wchodzi m in. osłona przednia, zapewniająca stałą temperaturę wewnątrz komory roboczej (zapobiegając odkształceniom) oraz arkusze specjalnej warstwy adhezyjnej, które polepszają przyczepność drukowanych elementów do stołu.

Wśród pozostałych nowości proponowanych przez Ultimaker można wyróżnić zoptymalizowanie profili drukowania dla Ultimaker 3, dostosowanych do już dostępnych materiałów jak CPE+, PC, TPU95A i PVA, zapewniające tym samym niezawodność drukowania z materiałów kompozytowych (kombinacji  PLA/PVA oraz CPE/PVA).

Wprowadzone zmiany dotyczą nie tylko fizycznego wyposażenia ale również oprogramowania – zarówno firmware’u dla Ultimaker 3 jak i niedawno opublikowanego oprogramowania Cura 2.6. – oficjalnego slicera Ultimaker.

Firmware 3.7.1

W aktualnej wersji oprogramowania producenci nanieśli sporo poprawek oraz dodali kilka nowości. Mowa tu o:

  • możliwości restartu ostatniego wydruku z poziomu drukarki Ultimaker 3, bez ingerencji slicera Cura,
  • nowych funkcjonalnościach optymalizujących proces czyszczenia modułów drukujących a także przyspieszających procedurę wymiany filamentu.

Cura 2.6.1

Jeśli chodzi o najnowszą wersję Cury, twórcy zapowiadają zmiany w kwestii zoptymalizowanego backupowania ustawień programu oraz profili drukowania a także poprawę wsparcia ustawień poprawiających adhezję wydruków  do stołu,  automatyczne rozkładanie modeli na stole roboczym, wdrożenie obsługi modułów drukujących z dyszą 0,8 mm a także nowych materiałów jak filament polipropylenowy (PP).

Więcej informacji na temat nowych funkcjonalności firmware i slicera Cura znajdziecie na 3D w praktyce.

Źródło: materiały prasowe


Viewing all articles
Browse latest Browse all 3179

Trending Articles


TRX Antek AVT - 2310 ver 2,0


Автовишка HAULOTTE HA 16 SPX


POTANIACZ


Zrób Sam - rocznik 1985 [PDF] [PL]


Maxgear opinie


BMW E61 2.5d błąd 43E2 - klapa gasząca a DPF


Eveline ➤ Matowe pomadki Velvet Matt Lipstick 500, 506, 5007


Auta / Cars (2006) PLDUB.BRRip.480p.XviD.AC3-LTN / DUBBING PL


Peugeot 508 problem z elektroniką


AŚ Jelenia Góra