Quantcast
Channel: Druk 3D Archives - Centrum Druku 3D | usługi druku 3D, drukarki 3D, wiedza i informacja
Viewing all articles
Browse latest Browse all 3178

PolyMide CoPA – wytrzymały oraz łatwy w druku kopolimer od Polymaker

$
0
0

Polymaker to jeden z najpopularniejszych producentów filamentów do drukarek 3D na świecie, a jego materiały przeczą nieco opinii o wątpliwej jakości produktów pochodzących z Chin. Tworzywa od Polymaker cechuje bowiem przede wszystkim wysoka jakość oraz duża różnorodność. Do szerokiej palety produktów dołączył właśnie odporny na wypaczenia oraz wysokie temperatury, wytrzymały kopolimer PolyMide CoPA.

Z każdym rokiem obserwujemy wzrost zapotrzebowania na coraz to nowsze tworzywa techniczne, przeznaczone do drukarek 3D FDM. Producenci filamentów dostrzegają tę potrzebę, starając się coraz bardziej rozbudowywać bazę swoich materiałów. Jedną z firm, która najszybciej reaguje na tego typu potrzeby jest właśnie Polymaker, który może pochwalić się chociażby PolyCast, tworzywem reprezentującym bardzo wąskie grono filamentów przeznaczonych do wykonywania form do odlewów.

Jednym z bardziej wytrzymałych materiałów, z jakich możemy drukować w technologii FDM jest Nylon. Tworzywo to należy jednak do jednych z trudniejszych do opanowania. Przyczyną tych trudności jest przede wszystkim powstawanie wszelkiego rodzaju wypaczeń, takich jak chociażby odklejanie się modelu od platformy roboczej i zniekształcenia jego powierzchni. Problemy te można w różny sposób minimalizować (na przykład korzystając z podgrzewanej komory roboczej), ale nie jesteśmy w stanie wyeliminować ich do końca. Rozwiązaniem na te bolączki ma być PolyMide CoPA.

Tworzywo to wytwarzane jest na bazie kopolimeru nylonowego i zachowuje wszystkie pożądane cechy tradycyjnego nylonu, takie jak odporność mechaniczna i termiczna, pozbywając się jednak właściwości, które przyczyniają się do powstawania problemów w czasie drukowania. Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest proces produkcyjny, który opiera się na specjalnej technologii Warp-Free. Polega ona na kontrolowaniu mikrostruktury oraz procesu krystalizacji materiału, aby umożliwić uwalnianie wewnętrznych naprężeń, które mogłyby powstawać podczas drukowania 3D.

Nieocenionym atutem powstałego w ten sposób filamentu jest możliwość łatwego drukowania nim na niemal dowolnej drukarce 3D. Nie ma bowiem wymogu stosowania podgrzewanej komory, a wymagane parametry druku, określone przez temperaturę głowicy w zakresie 250-265°C oraz podgrzewanej powyżej 70°C platformy roboczej, nie są jakość szczególnie odbiegające od drukowania chociażby z ABS.

Według producenta, PolyMide CoPA znajdzie swoje zastosowanie w wielu aplikacjach inżynierskich, w tym w branży motoryzacyjnej, czego idealny przykład zaprezentowali inżynierowie z Uniwersytetu Tongij, tworząc projekt samochodu ekologicznego, łączącego w sobie elementy wykonane z nowego tworzywa od Polymaker z poszyciem z włókna węglowego.

Nowy filament trafił do sprzedaży kilka dni temu. 0,75 kg szpula wyceniona została na niecałe 70 €.

Źródło: www.tctmagazine.com


Viewing all articles
Browse latest Browse all 3178

Trending Articles


TRX Antek AVT - 2310 ver 2,0


Автовишка HAULOTTE HA 16 SPX


POTANIACZ


Zrób Sam - rocznik 1985 [PDF] [PL]


Maxgear opinie


BMW E61 2.5d błąd 43E2 - klapa gasząca a DPF


Eveline ➤ Matowe pomadki Velvet Matt Lipstick 500, 506, 5007


Auta / Cars (2006) PLDUB.BRRip.480p.XviD.AC3-LTN / DUBBING PL


Peugeot 508 problem z elektroniką


AŚ Jelenia Góra